Informace

AUTORSKÁ PRÁVA

Všechny fotografie jsou předmětem autorského práva a majetkem fotografa a nesmí být použity pro jakýkoli komerční účel, propagaci či prodej třetí straně bez písemného souhlasu autora. Fotografované osoby mohou používat fotografie pro svou nekomerční osobní prezentaci.

SOUHLAS S POSKYTNUTÍM FOTOGRAFIÍ

Fotograf si vyhrazuje právo ke zveřejnění fotografií do svého portfolia na sociálních sítích nebo na svých webových stránkách. Tyto údaje budou fotografkou Romanou Čáslavskou zpracovány po dobu 10 let. Pokud si klient nepřeje, aby jeho fotografie byly uveřejněny, je nutné o tom fotografa předem informovat (nejpozději po skončení focení). Pokud tak neučiníte, bere se to jako váš souhlas.

KDY SE OBJEDNAT?

Doporučuji objednat se alespoň 2-3 měsíce předem. Focení pak probíhají v pracovních dnech od pondělí do pátku od 8:30 do 15 hodin. V pozdějších hodinách jen po vzájemné domluvě.
Neupravené fotografie neposkytuji. Fotografie obsahují základní retuš (ořez, kontrast, jas, barevné doladění a odstranění lehkých kosmetických vad jako je např. akné či modřiny).

KDY BUDOU VAŠE FOTOGRAFIE HOTOVÉ?

Náhledy posílám cca do týdne od focení, upravené fotografie pak cca do 4- 6 týdnů od zaslání vašeho výběru. Často to bývá ale dříve.

CESTOVNÉ

V Benátkách nad Jizerou a okolí (do 15 km) si cestovné neúčtuji. Pokud jedu dále, cestovné je 9 Kč/km.

INFORMACE K FOCENÍ DĚTÍ (co můžeme očekávat v různém věku)

Novorozenci (cca do 10dnů) – v tomto věku se fotí miminka spící (poté co tvrdě usnou v maminčině náučí), polohování a manipulace při focení je tak neobtěžuje. Uspávání je samozřejmě velice časově náročné. Teplota prostředí je velice důležitá.

14dnů – 4 měsíce – miminka ještě nedrží hlavičku, proto se musí fotit pouze v náruči rodičů, tento věk moc na focení nedoporučuji, určitě je lepší si počkat na pozdější období, když už alespoň děti pasou koníčky a reagují na různé podněty, smějí se atd

4-5 měsíc – děti většinou umí již ležet na bříšku a pást koníčky, zároveň hezky reagují na chrastítka a různé podněty. Nejspokojenější budou ale stále v rodičovském náručí.

6 měsíc – kolem půl roku věku děti začínají některé děti lézt, resp. plazit a více objevovat svět

9-11 měsíc – ideální věk na focení. Fotky, které můžeme v tomto období pořídit jsem velmi různorodé. Děti většinou již umí sedět a moc je to baví. Krásně reagují na podněty. Začínají se stavět, takže je můžeme postavit k různým stoličkám. Ale hlavně ještě nikam neutíkají . Focení v tomto období lze opravdu vřele doporučit!

1 rok – děti začínají chodit a udělají vše pro to, abychom se při tomto tradičním focení opravdu všichni zapotili 

1,5-téměř 3roky – období „neřízené střely“ – nikdy nelze říct dopředu, jak focení dopadne, pro tento věk je venkovní focení obzvlášť vhodné, Při tomto focení vznikají zejména momentky.

Od 3 let výše – děti již bývají rozumné a lépe spolupracují

Celé focení probíhá vlastně jako zábava a hra, tudíž není dobré děti postavit před hotovou věc se slovy: „Tak a teď se budeme fotit!“, spíše se je snažíme zabavit a rozesmát, vzniknou tak přirozené fotky, na které budete vzpomínat mnohem raději, než na strnulé „řekni sýr“

image/svg+xml

Menu

Follow me

Sociální sítě

Mé nejnovější příspěvky může sledovat i na sociálních sítích